18 Kasım 2012 Pazar

Propolis ekstraktı yapıp tüketelimmi.

Biz arıcılar kış gelince başlarız sohbete. Şeytan boşa çıkınca hesabı:( Bu yazdıklarımı okuyunca diyeceklerki aman hedef küçültün:) yok kardeşim küçültmeyin bildiğinizi okuyun. Boş durmayın kış günleri propolis ekstraktları hazırlayın. Çoluk çocuk ailece tüketin. Bağışıklık sisteminizi güçlendirin, ağız içindeki aftlarınızı tedavi edin. Sizinle aynı kafadaki tuzluğu alıp koşan kişilerede anlatın. Hatta bu bilgileri toparlamayı ve daha iyi anlaşılır hale getirmeyide unutmayın. Bizim ülkemizde en iyi bilinen meslekler tıp ve futbol teknik direktörlüğüdür. O nedenle bu populasyona yakışır şekilde davranın.
 
Aşağıda size Ali Türk ün bir boya fabrikasının yakınındaki arılarından alınmış bir fotoğraf sunuyorum. Bakın çıta üzerindeki yeşil fosforlu propolislere....:( Şimdi soruyorum kaçımızın arıları yerleşim yerleri (asfalt yol) ve sanayi bölgelerinin (kimyasallar) dışında. Geçenlerde bir yazı okudum, bilmem kaç sene sonra dünyada her iki kişiden biri kanser olacakmış:( aman tembellik etmeyin mutlaka katkınız olsun. Nasılsa bunun da altından kalkarız, bilmem hangi devlet ülkemize kanser virüsü yollamış der ve face de paylaşırız:)
 
 
Yukardaki uslubumu kaba bulup eleştirenler olacaktır. Çok ciddi söylüyorumki kibar bile oldu. Neden derseniz?
İki ay kadar önce 45 yaşında olan kız kardeşim enfeksioz hepatit oldu. Yaşının ileri olması nedeniyle çok korktuk. Allah korusun karaciğer nakline gidebilirdi. Bu olayın tek bir sebebi vardı oda kardeşimin yediği yada içtiği herhangi bir gıdada hepatit A virüsünün bulaşık olmasıydı. O gıdayı kardeşime sunan kişi, cahilliği sonucu hijyen kurallarına uygun yıkama işlemi uygulamayarak  onun malesef canına kast etmişti. Allah yardım etti de kurtardık.
 
Bu propolis konusunda ise buna benzer etkiler yıllar sonra ortaya çıkacak ve sizlerde yok canııım bizden değildir diyerek rahat uyuyacaksınız.
 
Fıransada yaşayan bir dr kardeşimizde diyorki ben arıların propolis olarak kimyasalları taşıdığını duymadım bu konuda bir yayın varsa görmek isterim. Buyur kardeşim sana yayın...Güle güle kullan.
 
 
 Üç dört aydır gıda üretimi ile uğraşan bir firmada çalışıyorum. Orada hijyen, ilk yardım eğitimi veriyorum. Arada sohbet esnasında diyorumki biz gıdanın işlenip sunulması aşamasındayız. Burda hijyen konusunda çırpınıp duruyoruz. Ama aldığımız ham gıdanın üretildiği tarımsal alan sadece arıcılık cephesinden bakarak gördüğüm kadarıyla bu konularda rezalet durumda:) biz naparsak yapalım bir yerde boşa kürek çekiyoruz:(
 
Şimdi bu yazdıklarımdan sonra hiç çekinmeden propolis ekstraktlarınızı ....................
 

4 yorum:

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Muhteşem abi,çok güzel ve saglıklı bir paylaşım olmuş.Propolis her mikroba karşı etkili olsaydı,arılarımız hiç hastalanmayacaktı.En çok propolis toplayan arılar en çok dirençli olacaktı.Propois ekstrecileri üzüebiir,ama hakımızın bilğilenmesi gerekir.Saglıcakla kalın.

ALİ TÜRK dedi ki...

Muhteşem Abi yeşil propolisli resimin başka renklerinde var arşivimde:)
Teknik dierktörlük ve doktorluk haricinde birde her ferdimiz ülke yönetiminde uzmanın beya:)
Sağlıklı mutlu propolisli günler dilerim

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Muhteşem Abi.

Aktarlar'a gittiğinde ,eline neyi alırsan al,tezgahtar başlar saymaya....mideden girer,bağırsaktan geçer,kalp'e kadar ulaşır.Velhasılı mucize ilacımızın yaramadığı hiçbir hastalık yoktur.

Tabii ki bitkisel ilaçların yaradığı rahatsızlıklar vardır ama sorun şu ki herşeye yaramıyordur.Satıcı için tek amaç vardır o da ürününü bir şekilde paraya çevirmek.

Bu kural ne yazık ki her yerde aynı.

Tüketici uyanık olacak ve ne yediğini bilecek.

SLM ve Muhabbetle...

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Vecdi abi teşekkürler. Dediğn çok doğru. Abi kim üzülürse üzülsün önemli olan insanların doğruları görmesi. Sağlıcakla kal.

Ali abi farklı renkteki çıtaları da sen paylaş ba:) yayın isteyenler görsünler. Ülke yönetimi deyince ah be ben başbakan olacam varya:) sağlıcakla kal abi.

Yusuf abi malesef yediklerimiz konusunda güven içinde yaşamıyoruz. Uyanık olacaz evet aptallar napacak:( allah yardımıcımız olsun. Sağlıcakla kal abi.