22 Temmuz 2010 Perşembe

Yav ben ne gudümsüz adamım be :)

Dün bizim ustayı ziyarete gittik. Gitmez olaydım gördüğüm manzara gene aynı. Yav ben ne gudumsüz adamım be dedim kendi kendime :) Dallar gene oğul dolu...:/)

Seyithan abi aldı oğulu kutulardan birinin arılandırılmasında kullandı..


O ne be dedirten bir görüntü daha:/) Bir oğul daha çıkmazmı tabi tüm kabahat benim abi felan diyerek bizimkini teselli ediyorum ne yapayım :/)


Seyithan abi ruşet almaya gitti ben oğulun başında onu bekliyor numarası yaparken baktım bir salatalık önüme yatıyor dururmuyum hemen halletmeye başladımki hacı abi yav napıyorsun o daha olgunlaşmamışdı diyerek gelmezmi:) abi dedim her seferinde benim yüzümden bir iki oğul çıkıyor napayım ben üzüntüden naaptığımı biliyormuyum dedim:)


Sıra geldi ticarete bizimki kafeslere koyacak kek kalmamışdı abi varsa al getir demişti ya bende 2 kılo kadar getirdim amaaa bu sefer tedbirliyim öyle harman ödemeli felan yok yemezler dedim ve peşin para satışı gerçekleştirdik.:/)


Aşağıdaki Sadrettin abimizi karnioller pek sevdi:) arılıkda maskesiz gezilir kuralına uyacam derken telef oluyordu:)Bende kovan önünde armut topluyorum....? yav ne armutu neydi bunların adı......:)

Bu sene yağan yağan yağmurlar Gebzede he tarafı çiçek içinde bırakınca arılar sağılacak duruma gelmişler...Ama bizimki böyle görüntüleri nerde yakalasa hemen haber yapardı ve arıcının hatası ihmalkarlığı felan diye ahkam keserdi ya kimin ahı tuttuysa bilmem artık fena dağılmış garibim habire kabahati hacı abiye buluyordu:) bizde evet abi Seyithan abide şu arıcılığı öğrenemedi gitti felan diye rahatlatıcı (içimizden dil çıkarıyoz ama) laflar ediyoruz:/)

4 yorum:

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Muhteşem abi.

Ne uğurlu ayağın varmışta Bakan kıymetini bilmiyor.Son fotoyu iyi yakalaşmıssın.Resmen arıcı hatası.

SLM ve Muhabbetle...

ALİ TÜRK dedi ki...

Yav belaya kaldık. Allah ne verirse her şeyin hayırlısını versin, buna körükçüyüde ekleyeyim bari.
Sen hayırlı bir körükçü olsaydın, oralarda resim çekecegine, ben arılıga gelene kadar bir sıra arının meme kontrolünü yapardın.

Yayınladığın resmi ben zaten haber yapmıştım. O haliyle katlı vaziyette yayınlasana resmin merkezini yayınlıyorsun.

Hacı abi arıcı olana kadar of anam of. Adama iki senedir körük sıkmasını öğretemedim, arıcılık için ise ömrüm yetermi bilmiyorum.
Hain domdomlar sizi kalın sağlıcakla.

EMRAH dedi ki...

Muhteşem abi sana teşekkür edeceğine birde kızıyor adam yahu,abi benim doktor gitti, sen gel bari buraya körüğü felan ben vururum senin tecrübelerinden yararlansak yeter.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Yusuf abi tespit doğru :)

Eli abi ağlamaaa...:/)

Emrahcım yek kelimeyle büyüksün sağolasın bu bana yeter...