1 Şubat 2012 Çarşamba

İstanbulun batısı kara teslim oldu..

Benim için buruk bir haber bu:/( neden derseniz içinde arıcılık geçmeyecek bir haber..
Bu sabah işe karlı hava koşulları nedeniyle toplu taşıma araçlarını tercih ederek gittim. İyiki de böyle yapmışım. Anadolu yakasında ara sokaklar dışında ana arterler ve D100 karayolunda trafik oldukça iyi idi. Fakat Bakırköyü geçip Yenibosnaya geldiğimde karın her yeri teslim aldığını gördüm.


Hem üstteki hem alttaki resim anayoldan görüntüler. Sadece zincirli araçlar ve kar lastikli olanlar gidebilmekte.

Alttaki resim benim iş yerimin bulunduğu ana yol. Orda ise zincirli araçlar bile yolda kaldı.Aşağıda ise firma çalışanlarının tamamının gelmemesi nedeniyle işe başlanamamış bir iş yerinde karın tadını çıkaran ve kar topu oynayanlar görülmekde. Kuraklık felan denirken iyi oldu barajlar dolacak önümüzdeki bahar mahsul bol olacak. Bende bu sene kara doydum, karda düşenlere oldum olası gülerim bende tam üç kere düştüm.:) tabiki kendime de güldüm.

Arı ve arıcılar böyle mevsimlerde uykudalar:/) uyku derken faaliyet olarak arcılık çalışmalarının uyuduğunu kast ediyorum

7 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Hocam en iyisi mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamak,yollar istenmeyen manzararlarla dolu,saygılarımla

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Muhteşem abi,kar hayatı felce ugratmış.Arılar hiç olmazsa,biraz uyurlar.Muhteşem abi hergün 3 sefer aynı kovanı açan arıcılarda var.Isı kaybı ve sesin bal tüketimini artıracağını hesaplamaları gerekir. Saglıcakla kalın.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

İlhami abi çok doğru söylüyorsun. Şu anda tv izliyorum şehrin dış kısımları dahada fena durumdaymış.En doğrusu toplu taşıma araçları. Sağlıcakla kal abi.

Vecdi abi hakikaten İstanbul avrupa yakası felç oldu. Arılara gelince evet salkımda sıcacık ortamda biraz rahat ederler. Günde üç sefer arı açanlara gelince ne denirki arıların kaderi olsa gerek :(

ALİ TÜRK dedi ki...

Muhteşem abi sendemi meteoroloji yayınlarına başladın::))
Böyle bir şeye kalkıştıysan hava ne zaman açacak bir müjde verebilirdin, haber eksik olmuş diyeyim bende.

Sağlıcakla kal.

Mirili dedi ki...

Abi ayaklar ve lastikler yerden kesildimi durum vahim.

Birde duydum ki usta hiç düşmemiş :))

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Yav napalım günün modası böyle:/( iki üç günde bir üfürükden teyyare haberler yapıyoruz artık:/)

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Fatih abi haklisin ayaklar ve lastikler yerden kesilmemeli:) Ustanin düşüp düşmediğine gelince bir Allah birde kendi biliyor:/)