2 Kasım 2014 Pazar

Yüksek ısıya dayanıklı silikon..

Kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş.Yüksek ısıya dayanıklı silikonu daha önceleri çok aramış ama bulamamıştım.


Bu sene kışın rahat ederim diye çatı katına yaptığım barbekünün bacası su almaya başladı. Sebebde en tepedeki şapka kısmı ters takılıyor. Başka çarede bulamadım. İşte bu su alan bağlantı yerine bu yüksek ısıya dayanıklı silikondan çektim. Burasının 300 derece göreceğini sanmıyorum. Artık su felan almayacak.


Kışın soğukta barbekü keyfimden vaz geçmeyeceğim gibi çatı katı ısınacak ve daha bir keyif alacağım.


Bu haftanın en güzel haberi bodruma, ardiyeye bıraktığım buğday torbam birisi yada birileri tarafından delinmiş büyük olasılıklada yenmiş:)) Tüm kemirgenler benim orada. Mübarek fındık faresi kümese dadandı ses etmedim ama kömürlük fazla oldu:) haftaya haberlerini yayınlarım.


Geçen hafta ileri derecede aç yakaladığım koloniye bu hafta 5 litre birden şerbet verdim. Bu kadar şerbeti üst katta versem koloninin ısıtmak zorunda kalacağı alan iki katına çıkacaktı.


 Bende koloniyi üste köpükten kata aldım ve alt katada beş adet kayık şerbetlik koydum. Önümüzdeki hafta 15-16 dereceleri göreceğiz ya hadi afyet olsun.


İki kolonimin kapakları straforsuzdu 


Onlarıda hallettim. 


Eveet bu günlerin moda uğraşısı kışlık marul dikimi:))


Yüz tane kadar fide aldım. Viol denen bu plastikteler. Dikmeside çok kolay bu aletle delik aç koy bastır halloldu.

Bazı arkadaşlarda bu sene marul işine yada yarışına girdiler Allah sonlarını hayır etsin. Biz genede vijdanımızı rahatlatmak amaçlı bak kardeşim böyle dikeceksin diye kopyada veriyoruz artık kendisi bilir.


Geçen hafta bahçeme geldi ancak birberlerin yerini bulamadı baktım iki üç tane biberi kalmış yayınlıyor. Buyrun bizdede var:)) halada çiçek açmaya devam ediyor.


Bu senenin kızları iyice kilolandılar ama hala yumurta yok.


Light susex horoz..bayağı iri olacak anlaşılan çok alımlı banada kafa tutmaya başladı:))


Göz aşısı yapraklanmaya başladı inşallah donup monup beni yarı yolda bırakmaz


Bu merdivenlerden iki ay öncesi ayağım kaydı ve arka üstü düştüm. Kaba yerimde avuç kadar iki morlukla yirmi gün gezdim. Yirmi gün koltuk ve sandalyeye oturamadım:(( canımız yandı ya attan hızlı gidip kaydırmaz bant alıp yapıştırdım bu hafta.


İlk işim bu merdivene korkulukta yaptıracağım. Önemini çok acı şekilde anladım.


6 yorum:

Ali Türk dedi ki...

Muhteşem abi Allah sonunu hayresin, senin yazlıkta var bir gudümsüzlük, her şey seni buluyor.
Yakında kutup ayısı gördüm dersen şaşmayacağım :)
İçimden bir ses beter ol diyor genede vijdanım el vermiyor.
Arıya şurup verme şekli süper olmuş...
Marul konusunda havalara girme beya, biz atıyoz topraga giriyor, delmeye ne gerek vardı, şimdi egilecen, bakacan, olmadı gözlüğü takacan, ah Sadri abim ah... :)
Biz yarışta her türlü varız kafanı yorma.
Aşıya inşallah bir şey olmaz, gerekirse don başlamadan izocamla sar, yazık olmasın.

Sağlıcakla kal...

Zulfuu Tanrikut dedi ki...

Abi selam..
Bendede straforlar var kapak altinda ama seneye normal ahsap kapaklardan alip straforlari atacagim. Normal ahsap kapaklarin tanesi 10 €. 10 tane birden pahali diye bu sene straforlari atmadim. Ama Almanya genelinde normalde ahsap kapak ve ustune sac kapak. Strafora karinca bocek cok geliyor.
Kolayliklar dilerim

Mirili Arıcı dedi ki...

Abi selamlar;

Kışa hakikaten ciddi hazırlık yapıyorsun :)
Göz aşısı sorun olmaz ama için rahat olacak ise o kısmı şilte denilen ısı yalıtım kumaş ile sarabilirsin.

Tavuklar bildiğim kadarı ile kışın yumurta seviyesini epey düşürüyorlar ama pastırma sıcakları geliyormuş umutlu olmak lazım.

Hayırlı günler dilerim.

muhteşem turunç dedi ki...

Sevgili ustam ben senmiyim ki kutup ayısı beni ziyaret etsin :)) Şuruplama işi gerçekten iyi oldu önümüzdeki haftayı güzel değerlendirmiş oldum. Senin marullar demek burgu marulu he :)) benimkiler düz:)) Abi o aşısız dut fidanları kaç senedir aşı tutmadı. Bu tutan aşıya bir şey olursa gerçekten üzülürüm. Sağlıcakla kal.

Zülfü abi strafor kapakları kaç senedir kullanıyorum. Sendeki gibi böcek sorunu yaşamadım. Bölgesel bir özellik olsa gerek demek. Sağlıcakla kal.

Fatih abi kışa göya ciddi hazırlık yapmış idim. İşler bitti diyordum. Bu koloni yapılanları check etme gereği olduğunu söyledi bana. Pastırma sıcaklarında yumurtlarlarsa iyi olur yem aldığım adamdan her hafta yumurta alıyorum herif bıyık altından gülüyor:)) Sağlıcakla kal.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Muhteşem Abi.

O nasıl besleme öyle.Vaşşşş ::))

Benim kızlar görmesin isyan çıkar.Ben koklatma koklatıyorum::))

Abi , o baca sana yakışmamış.Ne öyle gecekondu gibi . Neden çatıdan normal baca yaptırmadın.BU tip yandan olan bacalarda sorunlar hiçbir zaman bitmez.Şimdiden Allah yardımcın olsun.

Aşı işi sakata geldi abi.Bugün kötümser tarafımdamıyım bilmiyorum ama o da göçer ::))

SLM ve Muhabbetle...

muhteşem turunç dedi ki...

Yusuf abi evet bir hafta sıcak gidecek haberi üzerine besleme böyle yapılır dedim ve yaptım (Ali Ağaoğlu gibi oldu emme:)seninkilerde isyan; az olsun evde pişsin, biz hazır istemeyruk, hazırlarda katkı maddesi varmış diye çıkmasında:))Yaw şindi bacama kusur bulmana bozuldum bak:(( ben ona ne emekler verdim:( ayrıca o gördüğün yere iki bacalık bir çıkma yapıp dış tarafınada bir yazlık barbekü düşünmekteyim. Yok aşıya kesin bir şey olmaz bak yukarda Malatyalı hocam fetvayı verdi bir şey olmazmış. Benim orası Malatyadan daha soğuk değil ya. Sağlıcakla kal.