30 Eylül 2012 Pazar

Brave...

Cesur.. evet geçtiğimiz cuma günü kızıma söz vermiştim bu filme gideceğiz diye. Sözümüzü tuttuk tabi. Animasyon türü filmlerden biri, göya kızı götürdüm ama ben ondan fazla etkilendim. Toplumsal ve geleneksel kurallara bir başkaldırı anlatılıyor. Komedi tarzı bir anlatım ama güldürürken düşündüren hatta abartayım ağlatan bir film bence. Gençlik yıllarımızda sevdiğimiz film kahramanlarının posterleri odamızın duvarını süslerdi ya bu karekterdende ben çok etkilendim "ilk foto" yaptım (güncelleme listelerine bu resim düşecek)vay bee diyenlere eşte öyle:) bu yaştan sonra anca bu oluyo:) hiç olmamasından daha iyi değilmi:(
 
 
Bu hafta sadece bu gün sabah gidip tavuk ve arılarıma bakım yapıp döndüm. Hava güzeldi ve polen gelişi superdi.

 
Geçen hafta anasız kalmış olan ve yanındakiyle gazete kağıdı kullanarak birleştirdiğim koloniyi açtım.

 
Bizm magazin sayfası perişen edilmiş:)

 
Okunmadık yeri kalmadığı gibi paylaşılamamışda:) neyse bu işlem kışa giriş öncesi iyi oldu

 
Bizim usta yakındır püren haberleri yapmaya başlar. Buyrun kardeşim benim pürende açtııı:)

 
İnanmazsanız makroda çektim. Evveli sene diktiğim püren sürünüyor ama ölmedi ve bu sene ilk defa çiçek açtı. Demem oki çok zor yetişen bir çalıymış bu. Ama tam bize yakışan bir iş yapıp bu güzelliği kesip süpürge yapıyoruz:(

 
Geçen hafta avuklarıma gezinme yeri inşaatına başlamıştım. İskelet kısmı yerine kondu ve betonlandı. Bunun içi kum ile doldurulacak ki eşelenebilsinler.

 
Bizimkilerde bu kadar çabalamamı karşılıksız bırakmadılar. Yav hu huu benim gibi tavuk besleyip yumurta alamayanlar, gurk tavuklardan şikayetçi olanlar meyilli ve cepli folluk acayip işe yaradı haberiniz olsun.


6 yorum:

Mehmet Yüksel dedi ki...

Abi selamlar,
Çizgi filim hayranı olarak bende severim izlemesini hatta bazılarında benim de gözlerim yaşarmıştı :)
Japon çizgi filimleri favorimdir.
Magazin gazetesi ile birleştirdiğin
koloniler maşallah iyi okumuşlar sayfaları :)abi mutlu tavukların
gezinme yeri çok sağlam olmuş gibi görünüyor,ellerine sağlık.

Kolay gelsin,selamlar saygılar.

İlhami Uyar dedi ki...

değerli hocam demekki çocukların istekleri karşısında direnecek kimse yok,sizde onunla beraber çocukluğunuzu yaşamış olmalısınız,sevgi ve saygılarımla

ALİ TÜRK dedi ki...

Muhteşem abi o ne be, ingilizce başlık filan::))
Arı birleştirmede en ideal yöntem gazete kagıdıdır, arılar yavaş yavaş birbirleriyle birleşir.

Pürenler açmış, bal hasadı ne zaman hemen ekip olarak gelelim::))

Yav o nebiçim tavuk kümesi, F tipi ceza evi gibi, birisi aç kalsa şuradan karnımızı doyururuz diye düşünse aç kalır. Kümes böyle olur::))
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=472145292819784&set=a.461420580558922.111204.100000729534523&type=1&theater

Follukların seri üretimine başladın mı, ayrıca patent işi ne oldu::))

Sağlıcakla kal.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Muhteşem Abi.

Senin bu yumurtaya getirdiğin çözümü tuttum ve uygulamaya geçirdim.Seninkinin katlısı ve alt hazneli.Bakalım bizde bu hafta yumurta yüzü görebilecekmiyiz.

Arılar kültürlü hayvanlar.Okudukça ,kendilerinin yerini öğreniyorlar ve ufak tefek şeyler için kavga etmeye değmez diye düşünüyorlar::))


SLM ve Muhabbetle...

Zafer ANLAYIŞLI dedi ki...

Sayın Hoc;
kızınızla doya doya vakit geçirmeye çalışın, zira bir bakıyorsunuz büyümüşller sonra evlenip pıır gitmişler ve sonunda hanımınızla kalakalıyorsunuz benim gibi. Allah'tan torunlar varda onlarda özleminizi gideriyorsunuz.

Trakya dedi ki...

Aga senin arılar çok kültürlü gelişiyor ba hafta sonları test yapıyorsun galiba aman cahil kalmasınlar ortalıkta şütçü beygiri dolu:)))pürene senin oraya gelmeyi düşünüyorum yer ayarlarsın artık:)))kolay gelsin aga.