30 Temmuz 2012 Pazartesi

2012 Ayçiçeği bal sağımını yaptık.


Eveet yukardaki resim 2012 yazı, arıcı sağım modasından Ali Türk beyin kreasyonundan:/)cumartesi Sabah 08 00 de telefonum çaldı bizim usta karşımda. Dedim kargalar daha kahvaltı etmedı bu ne:/( hemen gel balları alalım demezmi:/( gittimki bu halde dolanır durur:/)


Arılar önce üstten kısa bir kontrol edildi. Zaim abimizin kovan yukarda görülmekde..


Aramızda laz yok ama bu kovanın musluğu böyle durmaktaydı:/)İlhami abim benim..tempolu ve sürekli tüm gün çalıştı..Cumartesi akşamıda yarın çalışacam dümeniyle tüydü:/)


Mahalle .....ı gibi elde telefon sürekli dırdır dırdır...:/) sorsanız hep ben çalıştım der.


Dönerci arkadaşı varya aldı eline bıçağı:/)


Yukardaki resim ustanın arabanın içine dökülmüş olan balların görüntüsü...saat öğleden sonra ve tüm gün kapı açıldı kapandı hatta açık kaldı. Benim arılardan dönüp bakan olmadı.. doktor arısı hepsi tabi:/)


Pazar akşamı iş bitti çıtalar dağıtıldı benim balları sağamadık:/( ne zaman istersen geliriz felan dediler bizde yedik ve artık veda vakti:/( öpüşürkenki yüzümün hali tüm duygularımı anlatmakda:/)

11 yorum:

salih arıcı dedi ki...

Muhteşem abi;sen merak etme o ekip senin sağımı yapar,selamlar.

İlhami Uyar dedi ki...

Sevgili hocam gösterdiğiniz misafirperverlik ve yardımlar için canı gönülden teşekkür ediyor saygılar sunuyorum,yorulduk ama malum terlemeden başarı yok,hayırlı olsun.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Muhteşem Abi.

Resme bir diyeceğim yok.Seni nasıl olsa birtin öpeceğim ret gibi.

Lakin; son donemde icraatların Kayserili imajını bozuyor.Ak yine Bakan yapmış yapacagını ::))

SLM ve Muhabbetle...

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Muhteşem abi senin balları ancak ramazandan sonra sagım yaparlar.Veda zamanı çok hüzünlüsün.Saglıcakla kalın.

Mehmet Yüksel dedi ki...

Abi iyi yorulmuşsunuz resimlerden görünüyor,seninde hasatın bol ve bereketli geçer inşallah,hayırlı sezonlar,selamlar.

ALİ TÜRK dedi ki...

Muhteşem abi iyiki varsın, sen olmasan benim halim nice olurdu, sabit arıcı gibi bal hasadı yapıp balları süzdük. Senin ballara gelince istediğn zaman hallederiz kafanı yorma, gelde, bak kaç kişiyle geliyorum. Sağlıcakla kal.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Salih abi bu ekip her şeyi yapar:) benim gibi kayseriliyi kandırdıklarına göre:( o nedenle hiç merak etmiyorum.

İlhami abi ev hali vs. olmadı ama siz oldu kabul edin ne olur ağırlamamızı. Sağlıcakla kal.

Yusuf abi ikinci satır lazca olsa gerek anlamadım:/) üçüncü satırda dediklerine gelince evet gol yedim kabul ediyorum:/) sağlıcakla kal abi.

Yok be Vecdi abi ben ballarımı gene kendim süzerim benim boynum niye eğri sanıyorsun:/) veda zamanı şıkır şıkır oynamak geldi içimden ama korktum gitmezler bunlar diye:/) sağlıcakla kal abi.

Mehmetabi şaka bir yana piller bitti. Evveli sen bal taşmıştı yerlere dedik bu sene yapmayacaz:/) olurmu son saatler gene taşırdık. Yorgunlukdan dikkat felan kalmıyor. Abi iyi bal aldılar maşallah darısı benim ve tüm arıcıların başına inşallah..Sağlıcakla kal

Ali abi sağol buraya kadar hep şakalaştık. Olmadı sizleri layıki ile ağırlayamadım senin bende çok hakkın vardır benim bu yaptıklarım seninkilerin yanında neki...ama idare edecen artık:/) sağlıcakla kal.

Mirili dedi ki...

Abi tavuk yok bari kaynamış yumurta verseydin balları belki o sayede alırlardı :)

Hayırlı günler...

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Fatih abi domates salatalık ucuz peynir verdik ba:/) bide kaynamış yumurtamı vereydik.Korkarım o zaman rahavete kapılıp işi uzatırlardı ba:/( sağlıcakla kal.

Trakya dedi ki...

Aga ba torpilli petekleri unutmuş değilim ba bi de kaytarmışım ha tam bir kilo vermişim haberin vamı şaka bi yana sana telefon kadar uzağım ne zaman dersen bir saat içinde sendeyim ben senin hakkını ödeyemem bilesin kolay gelsin.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Yaw şenol abim en az sırlanmış peteklerle çalıştın bide torpilli petekler dıyorsun:/)hakkını ödeyemem demişinde ne var ödeyemeyecek ba keseriz ...moklu bi tavuk senın arılıkda olur biter ba:/)