24 Kasım 2011 Perşembe

Duramadım dün gene arılıktaydım:/(

Geçtiğimiz cumartesi günü arılığıma gitmiş, açlıkdan sönen bir kutu ve açlık sınırında olan diğer kutularımı beslemiştim. İçim rahat etmedi dün öğleden sonra boş olmam nedeniyle bir kez daha invert şurubumu yanıma alıp gittim. Yeni makinamın kartını yeniledim. Bu sefer çuvallamayacağım. İşte ilk makro denemem, karakovanın önündeki bir arı.

Gitmişken bahçede kalan son ürünleri de topladım. Zeytinlerimi de topladım. İlhami abinin paylaştığı yöntemle yapacağım bunları.


Gariplerim az bi şerbet aldılar hepsi kapı önünde nöbetteler:(

Cumartesi verdiğim şuruplar çekilmiş.


Bu sefer miktarı artırdım. Bu hafta hava sıcaklıkları 12-13 derece cıvarı gıdecek çekerler diye düşünüyorum.


Benim depo kovan arı nüfusu olarak ve bal stoğu olarak mükemmel. Buda güçlü bir koloninin kışa rahat girdiğinin görsel olarak ispatı.

Cumartesi kümesimin zeminini ahşap kapladığımı söylemiştim. Hayvanların ayağını pislikden ve soğukdan korumuş oldum. Sağda görülen şamandıralı suluğum kendini kanıtladı. Üstünde 200 litrelik su deposu var. Yemliklerde yaklaşık 6 hafta yetecek miktarda yem içeriyor. Yani kışın kar kıyamet zamanları 6 hafta gitmesem olacak.


10 yorum:

Mehmet Yüksel dedi ki...

Muhteşem abi Selamlar,
Yeni foto makinen hayırlı olsun,arı çok net çıkmış hatta tek tek kıllarını bile sayabilirsin.
Bahce hasatın da hayırlı olsun,organik görünüyorlar maşallah.
Tavukların kümesi şimdi tam olmuş abi
kışın rahat ederler.

Selamlar Saygılar.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Muhteşem Abi.

Kümes muhteşem olmuş.Keratalar umarım kirasını veriyorlardır.Aksi halde tahliye için Usta hazırda bekliyor :)

SLM ve Muhabbetle...

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Muhteşem abi,fotograf makinası hakikaten güzelmiş.Resimler iyi çıkmış.Kıskanmamak elde değil.Kümesdeki düzen tamam.Bakalım bizim oranın eko tavugu civcivlerine sahip olacakmı.Aklıma geldi,adresi belli olmayan eko arıyı savunan çokda eko tavuga sahip çıkan bir sen birde Sadri abi.Demekki eko arı olsa onada biz sahip çıkacagız.Saglıcakla kalın.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Mehmet abi sağolasın. Bu makina canon a480..:/(eski model bir makina. Bir mağazada kalmış aldım. Super makro seceneği var 1 cm den cekım yapabılıyor. Abi kümesin altı güzel oldu gerçekten. Sağlıcakla kal.

Abi kira alıyorum da arada aksatıyorlar. Ama usta onları tahliye edemez:/) horoz öttümü kemahdan sesi duyuluyor usta yanına bile yaklaşamaz.

Vecdi abi Demirelin meşhur lafı vardıda bizmi yedik:/) olsa koruruz tabi niye olmasın.

ALİ TÜRK dedi ki...

Muhteşem abi nasıl bulursun böyle kelepir malları anlamadım gitti, millet makinalara n paralar veriyor sendeki makro seçenegi yok.

Kümes güzel olmuş, ileride bu kümesin tavuk ve horuzlarla dolup taşacagı günü hayal ediyorum, horuz ve piliçleri pişirdigimizde sadece butlarını yiyip, kalan tavukları kurda atarız, tarkanın kurdu nerelerde::))

Zeytinlere gelince o zeytinler siyahlaşmış, ilhami abinin yöntemle olmaz, zeytinlere yazık etme getir ustana ekolojik zeytin nasıl yapılır öğretiversin, heralde yanlış görmedimse o zeytinler genotip::)))))
Sağlıcakla kal.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Ali abimakina hakkaten güzel. Tavuklara gelince insanoğlu hayal ettiği sürece yaşarmış derler ya sende serbestçe hayal kur abi nasılsa beleş:) sana horoz öttümü kemahdan duyuluyo diyom sen tavukları yemekden bahsediyorsun zor zor:)
zeytinleri suya koydum be abi daha önce niye demedin:)

Mirili dedi ki...

Abi makine hayırlı olsun darısı başıma :)

Kümese gelince villa gibi olmuş ama içindekilere göz dikiyorlar bilesin tilkiden kaçırırken ustaya yem olacaklar :)

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Fatih abi evet darısı başına abi. Tilkiye gelince bakarız onun çaresine be abi:/)

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın hocam makinanız hayırlı olsun,zeytinleri yemeğe geliriz inşallah yakın zamanda,sevgi ve saygılarımla.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

İlhami abi teşekkür ederim. Buyrun beklerim zeytinlerin tadına bakmaya.